به سايت وكالت خوش آمديد :: رئیس سازمان ثبت اسنادو املاک کشور
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
   English Arabic Chinese (Simplified) French German Russian Spanish

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
يک‌شنبه - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ رئیس سازمان ثبت اسنادو املاک کشور
تهران - ایرنا - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بیش از ٨٠ درصد از عرصه کشور را اراضی ملی و منابع طبیعی تشکیل می‌دهد که مستندسازی صحیح این اراضی از جهات مختلف حائز اهمیت است.

به گزارش روز یکشنبه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح اله خداییان در آیین انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با موضوع تسریع در صدور اسناد کاداستر افزود: اراضی ملی و منابع طبیعی بیش از سایر اراضی مورد طمع افراد سودجو است و در این میان ما شاهد تشکیل پرونده‌های متعددی در سطح کشور علیه متجاوزان هستیم بنابراین مستندسازی این اراضی می‌تواند از تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری‌های غیرمجاز جلوگیری کند.
وی ادامه داد: از سویی دیگر معمولا اراضی که دولت برای سرمایه گذاری به افراد واگذار می‌کند بیشتر اراضی ملی و منابع طبیعی است.
خداییان اظهار داشت: همچنین در بسیاری از نقاط کشور بین اراضی ملی و منابع طبیعی و مستحدثات منابع و مردم تداخلاتی وجود دارد که مرتب پرونده‌هایی در این زمینه تشکیل می‌شود که هم دردسر برای سازمان جنگل‌ها و هم مردم ایجاد می‌ شود که همه این موارد مستند سازی اراضی را توجیه می‌کند.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اضافه کرد: در سال‌های گذشته بسیاری از این اراضی مستند شدند و برای آن‌ها سند مالکیت صادر شده، اما این اسناد، اسناد مالکیت کاداستری نیست و حدود اراضی دقیقا مشخص نشده بنابراین لازم است این اسناد تبدیل به اسناد کاداستری و مالکیت دولت به نحو صحیحی تثبیت شود.
خداییان با بیان اینکه تفاهم نامه یاد شده زمینه کاداستری کردن اسناد را فراهم می‌کند، گفت: این تفاهم نامه برای آن است تا با کمک هر دو سازمان، اسناد تبدیل به اسناد کاداستری شود تا در سال جهش تولید بتوانیم گام مثبتی برداریم.
وی افزود: در این تفاهم نامه آسیب شناسی دقیقی صورت گرفته و تلاش شده مواردی که روند انجام امور را کند می‌کند برطرف شود تا بتوانیم در مدت یک تا دو سال تمام اراضی ملی و منابع طبیعی را دارای اسناد کاداستری و از بسیاری از دعاوی جلوگیری کنیم.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در ذیل این تفاهم نامه کارگروهی از طرف دو سازمان تشکیل می شود تا بر اجرای دقیق این تفاهم نامه نظارت کند تا زودتر به هدفمان برسیم.

بسیاری از اراضی کشاورزی در جریان سیلاب‌ها آسیب می‌بینند
در ادامه این مراسم، مسعود منصور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید، گفت: هرچند ما سازمان حاکمیتی هستیم و نقش مستقیم در تولید نداریم، اما از بعضی جهات می‌توانیم از تولید حمایت کنیم.
وی افزود: بسیاری از اراضی کشاورزی در جریان سیلاب‌ها آسیب می‌بینند که همین امر سبب ضربه خوردن به روند تولید می‌شود؛ در این میان فعالیت‌های سازمان جنگل‌ها نقش غیر مستقیمی در حفظ تولید دارد.
منصور با اشاره به همکاری صورت گرفته با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته می‌خواهیم تا پایان امسال ٣٠ میلیون هکتار اراضی ملی را منجر به صدور اسناد کاداستری کنیم. همچنین قصد داریم تا پایان سال، همه جنگل‌های کشور دارای اسناد تک برگی شوند از سویی دیگر در حوزه اراضی ساحلی نیز قرار است اسناد تک برگی صادر شود.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اضافه کرد: این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح کاداستر منعقد می‌شود و برخی از مسایلی که ممکن است روند را کند، کند شفاف سازی خواهد شد.

 

 
 
   
       
نظر شما در مورد این خبر
نام
 
نظر