به سايت وكالت خوش آمديد :: مردي با همسر اولش به دادگاه مهريه همسر دومش رفت
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
مردي با همسر اولش به دادگاه مهريه همسر دومش رفت
 
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، مرد ميانسالي با حضور در شعبه 268 مجتمع قضايي خانواده، دادخواست عدم توانايي در پرداخت مهريه همسر دوم خود را به دادگاه ارائه كرد.
مرد ميانسال كه به همراه همسر اول خود در جلسه رسيدگي به پرونده مطالبه مهريه از سوي همسر دومش حاضر شده بود، به قاضي عموزادي رئيس شعبه 268 دادگاه خانواده گفت: 30 سال قبل با همسر اولم ازدواج كردم و حاصل اين ازدواج سه فرزند است كه همگي تحصيلكرده هستند.
وي در پاسخ به اينكه چه اتفاقي افتاد كه دوباره و بدون اطلاع همسرت ازدواج كرده‌اي، گفت: حدود دو سال پيش در يكي از بزرگراه‌هاي تهران زني را سوار ماشين كردم.
مرد ميانسال با بيان اينكه نيت من از ازدواج با اين زن هوس‌بازي نبوده است، ادامه داد: آن زن با بيان اينكه مشكلات زيادي دارد و به خاطر همين مشكلات و با داشتن بيش از 50 سال سن هنوز ازدواج نكرده است، از من خواست به او كمك كنم.
وي ادامه داد: من هم بعد از كلي كلنجار رفتن با خودم تصميم گرفتم به او كمك كنم. رابطه من و آن زن كم‌كم زياد شد و در نهايت من او را با مبلغ 20 ميليون تومان به عنوان مهريه به عقد دائم خود درآوردم.
وكيل زن دوم اين مرد كه در دادگاه حضور داشت، به قاضي گفت: طبق اظهارات موكل من، اين مرد با اصرار از وي درخواست ازدواج كرده است و قول داده است كه زن اول خود را طلاق بدهد. ولي اين مرد به تعهد خود عمل نكرد و موكل من هم مهريه خود را مطالبه كرد و تحت هيچ شرايطي از حق خود نمي‌گذرد.
وكيل در پاسخ به سؤال قاضي كه چرا موكل شما شخصاً در دادگاه حاضر نشده است، گفت: موكل من احتمال داد كه در صورت برخورد با همسر اول شوهرش، با او درگير شود به همين دليل در دادگاه حاضر نشد.
مرد ميانسال در پاسخ به اين ادعاي وكيل گفت: تمام اين حرف‌ها دروغ است و من همان ابتدا تمام شرايط خود را به او گفتم. من هيچ قولي مبني بر اينكه همسر اول خود را طلاق بدهم به اين زن ندادم چرا كه به همسر اول خودم هنوز هم علاقه دارم.
همسر اول اين مرد هم در دادگاه حاضر بود و به قاضي گفت: من تا سال گذشته از اين موضوع اطلاع نداشتم و زماني كه متوجه شدم شوهرم با زن ديگري ازدواج كرده است، براي طلاق اقدام كردم.
وي ادامه داد: بعد از اينكه شوهرم فهميد براي طلاق اقدام كرده‌ام، از من خواهش كرد كه اگر درخواست طلاق خود را پس بگيرم در مدت كوتاهي زن دوم را رها خواهد كرد. اين زن با هدف كلاهبرداري مالي شوهر من را فريب داده است.
مرد ميانسال با بيان اينكه مشكلات مالي زيادي دارد، ادامه داد: من از عهده پرداخت مهريه اين زن چه نقدي و چه به صورت اقساط بر نمي‌آيم.
قاضي عموزادي نيز بعد از شنيدن اظهارات حاضران در جلسه، بر محق بودن زن دوم مرد براي دريافت مهريه تأكيد كرد و از مرد ميانسال خواست در جلسه آينده رسيدگي به پرونده شاهدان خود را براي تأييد ناتواني در پرداخت نقدي مهريه به دادگاه معرفي كند.