به سايت وكالت خوش آمديد :: سارق خودرو‌هاي «بي‌‌ام‌و» دستگير شد
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
سارق خودرو‌هاي «بي‌‌ام‌و» دستگير شد
 
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس،‌ 2 آبان امسال مرد جواني با در دست داشتن پرونده‌اي از شعبه ششم دادياري دادسراي ناحيه 27 دادسراي جنايي تهران به پايگاه سوم آگاهي مراجعه كرد.
اين فرد در مقابل كارآگاهان تيم مبارزه با سرقت خودرو اين پايگاه مدعي شد روز گذشته براي فروش خودرو سواري شخصي BMW خود اقدام به درج آگهي در يكي از روزنامه‌هاي كثيرالانتشار كرده بودم كه يكي از تماس گيرندگان، پس از تماس و طرح سؤالاتي در خصوص شرايط فني و قيمت خودرو طي قراري به آدرس منزلم واقع در خيابان گاندي آمد.
پس از حضور فرد تماس گيرنده، او را جوان شيك‌پوش و بسيار مؤدبي ديدم پس از صحبت‌هاي معمول اوليه وي از من خواست تا براي امتحان كاركرد موتور خودرو، پشت فرمان بنشيند و با روشن كردن و گاز دادن، موتور خودرو را امتحان كند.
اين فرد ادامه داد: من هم با توجه به وضعيت ظاهري جوان و قدرت كلام اين جوان در معذوريت قرار گرفته بودم موافقت كردم و اين جوان سوار خودرو شد و من نيز بيرون از خودرو نظاره‌گر بودم.
وي افزود: با اولين استارت و روشن شدن خودرو، در كمال تعجب و در جلوي چشمانم بلافاصله جوان شروع به حركت كرد و قبل از هرگونه عكس‌العملي از سوي من اين جوان ماشين را سرقت كرد و حتي در زمان آغاز حركت نيز با تكان دادن دستش با من خداحافظي كرد.
در تاريخ 7 آبان هم جوان 24 ساله‌اي به پايگاه سوم مراجعه كرد و با طرح شكايت مشابه ديگري در خصوص سرقت خودرو شخصي‌اش به كارآگاهان پايگاه اعلام كرد روز گذشته براي فروش خودرو سواري BMW خود اقدام به دادن آگهي در روزنامه كثيرالانتشار كردم.
با درج آگهي تعدادي از متقاضيان خريد خودرو با من تماس گرفتند تا اينكه فردي با شماره تلفن داده شده براي فروش خودرو تماس گرفت و پس از انجام صحبت‌هاي مقدماتي در خصوص قيمت، مدل، رنگ خودرو و... خود را خريدار خودرو اعلام كرد و با من قرار ملاقات گذاشت.
در ساعت 15 همان روز جوان شيك پوشي به آدرس منزلم در خيابان پاسداران مراجعه كرد و خود را خريدار خودرو معرفي كرد به بهانه شنيدن صداي موتور و امتحان نحوه كار موتور خودرو از من اجازه گرفت تا پشت فرمان بنشيند كه پس از نشستن بر پشت فرمان و روشن كردن خودرو، در همان لحظه اوليه همچو برق و با تكان دستش به عنوان خداحافظي در مقابل چشمانم خودرو را سرقت كرد.
من كه با توجه به ظاهر بسيار آراسته او و همچنين طرح اين موضوع كه پدرش در صورت توافق بر سر فروش خودرو تا لحظاتي ديگر پول را به آدرس منزل من خواهد آورد، به هيچ عنوان فكر نمي‌كردم اين جوان دزد خودرو باشد تنها نظاره‌گر سرقت خودرو بودم و به همين سادگي خودروي شخصي من به سرقت رفت.
جوان 26 ساله در حالي‌كه يكي از دستانش را به علت شكستگي در گچ داشت هم در تاريخ 9 آبان با طرح شكايت سرقت خودرو BMW خود، به كارآگاهان پايگاه سوم گفت: با درج آگهي فروش خودرو شخصي BMW خود در روزنامه فردي با من تماس گرفت و پس از قرار تعيين قرار ملاقات براي بازديد خودرو به در منزلم واقع در بلوار آفريقا مراجعه كرد.
فرد تماس گيرنده جوان شيك پوشي بود كه پس از سلام و احوال پرسي‌هاي اوليه به همراه من سوار خودرو شد و به بهانه تست كردن خودرو بر پشت فرمان نشست.
پس از آنكه با ماشين دقايقي را در چند خيابان گشت زديم مجدداً به مقابل در منزل من برگشتيم اما در لحظه بسيار كوتاهي كه من زودتر از وي از خودرو پياده شده بودم اين سارق به ظاهر شيك‌پوش در حاليكه من هنوز در خودرو را نبسته بودم پا بر روي پدال گاز گذاشت و شروع به حركت كرد كه من در يك لحظه متوجه موضوع شدم و در سمت شاگرد را گرفتم و چندين متر بروي زمين كشيده شدم و پس از رها شدن دستم از در خودرو به طرف جدول كنار خيابان پرتاب شدم كه منجر به شكسته شدن دستم شد.
با تشكيل پرونده اولين شكايت در تاريخ 2 آبان تحقيقات كارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي تهران در خصوص شناسايي و دستگيري سارق خودروي BMW آغاز شد.
با توجه به شيوه و شگرد مشابه بكار گرفته شده در خصوص سرقت خودرو در تابستان سال جاري با شيوه و شگرد سرقت خودرو اخير بلافاصله توجه كارآگاهان مبارزه با سرقت خودرو به سمت پرونده‌اي كشيده شد كه متهم آن در شهريور سال جاري دستگير و روانه زندان شده بود.
بلافاصله تصوير متهم اين پرونده به نام ميلاد 27 ساله در مقابل اولين مالباخته قرار گرفت و متهم به عنوان سارق خودرو مورد شناسايي قرار گرفت.
در زمان مراجعه 2 مالباخته ديگر در هفتم و نهم آبان نيز زماني كه تصوير همين متهم به آن‌ها نشان داده شد، اين 2 مالباخته نيز ميلاد را به عنوان سارق خودروهاي خود معرفي كردند.
با آغاز تحقيقات كارآگاهان در خصوص دستگيري متهم مشخص شد كه ميلاد پس از دستگيري در شهريور سال‌جاري با گذاشتن وثيقه از زندان آزاد شده و هم اكنون متواري است و در حال حاضر نيز به منزل پدري خود ترددي ندارد.
با ارجاع پرونده نخست از سوي سليماني فرد، داديار شعبه ششم دادسراي ناحيه 27 تهران دادسراي جنايي، كارآگاهان پس از تأييد مالباخته از اينكه صاحب عكس ميلاد خودروي او را سرقت كرده، در تحقيقات خود به نكته جالبي دست پيدا كردند.
مأموران دريافتند متهم زماني كه در اولين دستگيري به زندان اوين منتقل شده بود، توسط هم بندي‌هاي خود در خصوص علت سرقت خودروهاي معمولي و اينكه چرا به سرقت خودروهاي مدل بالا و گران قيمت اقدام نكرده است مورد سؤال قرار گرفته بود.
در پرونده شهريور نتايج تحقيقات كارآگاهان حاكي از آن بود كه ميلاد شديداً به استعمال موادمخدر اعتياد داشته و خانواده وي خصوصاً پدرش كاملاً از وي ناراضي و خسته است.
همچنين مشخص شد ميلاد براي استعمال مواد مخدر روزي يك بار به منزل پدرش مراجعه مي‌كرده و حتي با تهديد و درگيري، پول خريد مواد را از اعضاي خانواده مي‌گرفته است و اين در حالي بود كه حقوق بازنشستگي پدر خانواده نيز جوابگوي هزينه بالاي مصرف مواد مخدر وي نيست.
همچنين مشخص شد به علت اعتياد ميلاد همسرش از وي طلاق گرفته و حتي مهريه سنگين همسر ميلاد نيز توسط پدر وي پرداخت شده است.
با اين اطلاعات و احتمال اينكه ميلاد براي تأمين هزينه مواد خود به منزل پدري خود مراجعه خواهد كرد كارآگاهان مراقبت نامحسوس شبانه‌روزي از منزل پدر ميلاد را در دستور كار خود قرار دادند.
نهايتاً در ساعت 6 صبح 21 آبان به محض ورود ميلاد به منزل پدري‌اش كارآگاهان به حكم ورود به منزلي كه در جريان رسيدگي به اين پرونده توسط داديار شعبه ششم دادسراي جنايي صادر شده بود، به منزل پدر ميلاد وارد شدند اما ميلاد از طريق پشت‌بام منازل همسايه‌ها اقدام به فرار كرد كه با هوشياري كارآگاهان و طي انجام تعقيب و گريز و شليك تير هوايي دستگير و به پايگاه سوم پليس آگاهي منتقل شد.