به سايت وكالت خوش آمديد :: ماجراي نجات 3 نفر پس از 100 ساعت با كمك يك پيامك
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
ماجراي نجات 3 نفر پس از 100 ساعت با كمك يك پيامك
 
به گزارش خبرگزاري فارس، ماريا، آريل و لامي پس از حدود 100 ساعت گرفتار بودن در زير آوار يك سوپرماركت سرانجام زنده بيرون آورده شدند.
اين سه نفر شايد خود ندانند اما تلاش‌هاي طاقت فرسا براي نجات آنها بعد از زلزله فاجعه بار هائيتي دو روز قبل شروع شد. زماني كه يك پيامك به سازمان ملل متحد رسيد.
جوزف فرناندز از گروه امداد و نجات جنوب فلوريدا به خبرگزاري فرانسه گفت: پيامكي فرستاده شده بود كه گفته شده بود عده اي زير فروشگاه كارائيبي در نزديكي بازار ميوه و گوشت و غذاهاي منجمد گرفتار شده اند.
سوپرماركت 5 طبقه كه 100 تا 150 نفر در آن بودند تنها يك نقطه از خروارهاي آوار بود كه در انتظار رسيدن امدادگراني از آمريكا، تركيه و ساير كشورها به سر مي‌برد.
اما با كمك آن پيامك، و ميكروفونهاي فوق حساس و پشتكار زياد، مهندسان، امدادگران و ساير كارشناسان موفق به يافتن نشانه‌هايي از حيات در زير آوار شدند.
اوموت دينگساهين يك امدادگرد داوطلب تركيه‌اي گفت: 12 ساعت طول كشيد. در اين مدت ما ضربه مي‌زديم و آنها پاسخ مي دادند همانطور كه پيش مي رفتيم كم كم زمزمه‌هاي آنها را شنيديم.
آريل 7 ساله، لمي 34 ساله و مارياي 50 ساله فريادهاي امدادگران را مي شنيدند كه مي گفتند: ما اينجاييم كه شما را نجات دهيم. شما كجا هستيد؟
آريل 7 ساله پاسخ داد: من كنار يك مرد هستم كه مرده است. اما خوشبختانه او در نزديكي مقداري مواد غذايي گرفتار شده بود.
فرناندز گفت: هر سه آنها در كنار غذا گرفتار شده بودند بنابر اين موفق به خوردن غذا شده‌اند. در چنين مواقعي بر خلاف حالات عادي احتمال زيادي وجود دارد كه فرد گرفتار در روز ششم، هفتم يا هشتم نيز نجات پيدا كند.
در اوايل روز يكشنبه حزن و اندوه حاكم بر سوپرماركت به خوشحالي زايد الوصفي تبديل شد. فرناندز گفت: زماني كه ثمره تلاش‌هاي خود را گرفتيم بسيار لذت بخش بود زماني كه آن دختر كوچك را بيرون كشيديم.
زينب گل امه معمار تركيه‌اي گفت: سكوتي همه جا را فرا گرفته بود كه سراسر لذت بود. سه نجات يافته بسيار ناتوان اما سالم بودند و مي‌توانستند به سؤالات پاسخ دهند.
مادر آريل به سرعت دويد و دخترش را در آغوش گرفت و فرناندز هم توانست خبر زنده بودن ماريا را به پسرش در فلوريدا اطلاع دهد.
صدايي از آن سوي گوشي تلفن مي‌گفت: اوه خداي من، نمي توانم باور كنم، خدايا شكر، از شما متشكرم.
روز يكشنبه همچنين يك كارمند سازمان ملل هم از ويرانه‌هاي مقر اين سازمان زنده بيرون كشيده شد بدون اينكه خراشي برداشته باشد.