به سايت وكالت خوش آمديد :: کاهش ۸ هزار پرونده‌ کیفری با اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در گلستان
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
   English Arabic Chinese (Simplified) French German Russian Spanish

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
سه‌شنبه - ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ کاهش ۸ هزار پرونده‌ کیفری با اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در گلستان
هادی هاشمیان در نشست مشترک بسیج حقوقدانان و جامعه دانشگاهی که در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین محوری که در این سلسله نشست‌ها با جامعه دانشگاهی استان دنبال می‌کنیم فراهم کردن بستر دسترسی راحت مردم به مشاوره‌های حقوقی است تا از حضور مردم در دادگستری‌ها برای دریافت مشاوره حقوقی کاسته شود.
وی افزود: راه اندازی کلینیک‌های حقوقی با حضور دانشجویان و حضور پررنگ دانش آموختگان رشته حقوق در مساجد از جمله مواردی است که با مشارکت دانشگاه و بسیج حقوقدانان به دنبال تحقق آن هستیم.
رئیس کل دادگستری استان گلستان از تلاش برای راه اندازی کمیته نخبگان در بسیج حقوقدانان هم خبر داد و گفت: با مشارکت صاحب نظران و اساتید رشته حقوق به دنبال استفاده از ظرفیت نخبگان این رشته برای کمک به مردم در بخش آگاهی بخشی حقوقی هستیم.
این مقام ارشد قضایی استان ادامه داد: با اقداماتی که سال گذشته در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم صورت گرفت، علیرغم اینکه در سراسر کشور تعداد ورودی پرونده‌های کیفری افزایشی بود،‌ در استان گلستان از تعداد پرونده‌های کیفری 8 هزار فقره کاسته شد.
حجت الاسلام سیدعلی طاهری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان هم در این نشست با استقبال از تعامل با بسیج حقوقدانان گفت: امیدواریم این همکاری به افزایش سطح آگاهی‌های حقوقی مردم استان کمک کند.
معاون منابع انسانی و برنامه ریزی دادگستری استان هم در این جلسه از آمادگی دادگستری استان برای برگزاری جلسات نقد آرای قضایی خبر داد و گفت: نقد آرای قضایی علاوه بر آشنایی دانشجویان و اساتید رشته حقوق با پرونده‌ها، کیفیت آرای صادر شده در محاکم استان را افزایش می‌دهد.
محمود اسپانلو با بیان اینکه در بخش حقوق نیاز به گفتمان سازی داریم، افزود: جلسات نقد آرای قضایی فرصت غنیمتی برای ایجاد این گفتمان و ارتقای حقوقدانان استان است.
 
 
   
       
نظر شما در مورد این خبر
نام
 
نظر