به سايت وكالت خوش آمديد :: صفحه چاپ
دیدارباخانواده چهارمین کشته احتمالی کهریزک
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره تعویق دیدار پیش بینی شده با خانواده چهارمین کشته شده احتمالی در حوادث کهریزک تاکید کرد که این دیدار طی این هفته یا هفته آینده برگزار می شود .

پرویز سروری رئیس سابق کمیته ویژه بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سئوالی در خصوص سرانجام ملاقات با خانواده رامین آقازاده قهرمانی چهارمین کشته شده احتمالی کهریزک، که قرار بود در هفته دوم بهمن ماه انجام شود، اظهار داشت: دیدار با خانواده قهرمانی در دستور کار ما قرار دارد و ما گزارش تحقیقات و بررسی های خود را در این خصوص به قوه قضائیه ارسال خواهیم کرد تا این موضوع مورد پیگیری بیشتری از سوی دستگاه قضا قرار بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه هنوز علت فوت رامین آقازاده قهرمانی برای ما روشن نیست، افزود: ما ابتدا گزارشهایی را از پزشکی قانونی خواهیم گرفت، تا این موضوع که علت فوت این شخص مبتنی بر اقدامات صورت گرفته در بازداشتگاه بوده یا شامل علتهای دیگری می شده، برای ما روشن گردد.

سروری همچنین گفت که بنده به اتفاق آقای دهقان طی این هفته یا هفته آینده به طور قطع به دیدار خانواده رامین آقازاده قهرمانی خواهیم رفت.

به گزارش مهر، بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم و حوادث پیرامونی آن، بازداشتگاه کهریزک یکی از محل های نگهداری دستگیرشدگان اغتشاشات خیابانی بود که پس از اتفاقاتی که در آن بوقوع پیوست، با دستور مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت ملی بازداشتگاه کهریزک بسته شد. ضمن اینکه نمایندگانی از مجلس نیز به دستور دکترلاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی کمیته ای ویژه را درخصوص بررسی حوادث بازداشتگاه ها تشکیل دادند و 20 دیماه گزارش این کمیته در صحن علنی مجلس قرائت شد .

این گزارش بر کشته شدن 3 نفر از بازداشت شدگان به نامهای محسن روح الامینی، امیر جوادی فر و محمد کامرانی به دلیل ضرب و جرح در بازداشتگاه تاکید داشت . پیش از آن در گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز از این سه نفر به عنوان تنها کشته شدگان بازداشتگاه کهریزک نام برده شد .

با این حال دکتر عبدالحسین روح الامینی پدر یکی از کشته شدگان که دبیرکلی حزب توسعه و عدالت اسلامی را برعهده دارد ، چهارم بهمن ماه در گفتگو با مهر از رامین آقازاده قهرمانی به عنوان یکی دیگر از کشته شدگان بازداشتگاه کهریزک نام برده است. سه روزبعد یعنی هفتم بهمن ، پرویز سروری در گفتگو با مهر اعلام کرد که شنیده شده فرد چهارم پس از آزادی از زندان فوت کرده است اما با این حال قرار است وی و دهقان به دیدار خانواده این شخص بروند و سخنان آنان را از نزدیک بشنوند.

رهبر معظم انقلاب اوایل شهریور ماه امسال در سخنرانی خود در دیدار دانشجویان و نخبگان علمی و فرهنگی دانشگاهها، بر "رسیدگی به آسیب دیدگان در مسئله کهریزک و همینطور بررسی موضوع معدود کسانی که در این مسئله جان باخته اند" تاکید کردند .
http://www.vekalat.org/havades.php?newsnum=1134980
چاپ شود