به سايت وكالت خوش آمديد :: صفحه چاپ
نيازهاي حوزه سردفتري بايد با توجه به مقتضايت روز تغيير كند
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، احمد راوري تويسركاني عصر امروز در مراسم جشن انقلاب كه در محل كانون سردفتران و دفترياران برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامي در آن برهه از تاريخ ويژگي‌هايي داشت كه با تحولات ديگر كشورها متفاوت بود.
وي ادامه داد: عليرغم ميل تمام جهانخواران عالم، حادثه انقلاب با ايمان مردم و رهبري امام راحل اتفاق افتاد. همه تحولات جهان با پشتيباني شرق و غرب روي مي‌داد ولي انقلاب ايران با شعار نه شرقي، نه غربي روي داد.
تويسركاني گفت: اعتقاد من اين است كه بايد استفاده حداكثري از منابع موجود در جامعه را در جهت ارتقاء وضعيت و حوزه مسئوليت خود داشته باشيم. كشور ما كشوري غني است كه مهمترين منابع آن، مردماني با اعتقاد راسخ است.
وي ادامه داد: با مشاركت همه همكاران مي‌توانيم در حوزه سردفتري وضعيت ديگري رقم زده و براي جامعه رضايتمندي ايجاد كنيم. راوري تويسركاني گفت: جامعه ما كه در حوزه معاملات و ثبت معاملات، منابع عظيمي دارد، به اعتقاد من نياز به تغيير و تحول قوانين اين حوزه دارد.
رئيس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور ادامه داد: بايد اذعان كرد كه در اين حوزه بهره‌وري مناسبي نداريم. معني بهره‌وري‌ اين است كه ما هم كار خوب انجام دهيم و هم خوب كار كنيم. ما گاهي از نظر كميت كار زيادي انجام مي‌دهيم ولي آنچه كه بايد، نتيجه مطلوب را ندارد.
راوري تويسركاني ادامه داد: وضعيت فعلي در اين حوزه را مطلوب نمي‌دانم ولي اين به اين معني نيست كه در گذشته كار انجام نشده است. اما بايد اين حركت را سريع كنيم تا رضايتمندي جامعه را شاهد باشيم.
وي ادامه داد: شاهد هستيم كه هزينه‌هاي بسيار زيادي هم بر دولت و هم بر سازمان وارد مي‌شود و در مقابل هم نمي‌توانيم رضايت جامعه را جلب كنيم. بايد در جهت كاهش هزينه‌ها و توسعه خدمات و تحول نرم‌افزاري گام برداريم.
وي با بيان اينكه نيازمند تغيير و تدوين مقررات با توجه به مقتضيات روز هستيم، ‌افزود: طبيعي است كه امروز اگر متوجه هزينه تمام شده نباشيم، ضرر خواهيم كرد. نياز داريم با همت و تلاش همكاران، در حوزه بكارگيري فناوري‌هاي جديد گام برداريم.
رئيس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور ادامه داد: اميدوارم با حضور افراد فرهيخته در اين صنف و با اراده خوبي كه هيئت مديره دارد، بتوانيم شاهد برنامه‌ريزي مناسبي در مجموعه منابع كانون باشيم. ساز و كار كانون بايد شفاف باشد و همان طور كه در يك شركت، هيئت‌مديره گزارش‌دهي مي‌كند، بايد در كانون نيز شفاف‌سازي وجود داشته باشد.
http://www.vekalat.org/havades.php?newsnum=1099805
چاپ شود