به سايت وكالت خوش آمديد :: صفحه چاپ
آرای جایگزین حبس در جهت کمک به حفظ محیط زیست گلستان
رئیس کل دادگستری گلستان از آمادگی دادگستری استان برای صدور آرای جایگزین زندان در راستای کمک به حفظ محیط زیست خبر داد.

هادی هاشمیان در جلسه با مسئولان محیط زیست استان گفت: محیط زیست، منابع طبیعی و دیگر دستگاه های مرتبط می توانند خدمات و اقدامات مورد نیاز خود را به دادگستری اعلام کنند.

وی افزود: پیشنهادات دریافتی از این دستگاه ها به قضات محاکم کیفری استان ارسال می شود تا مرتکبان جرایم سبک و افراد فاقد سابقه کیفری، به جای زندان به انجام خدمات عمومی برای حفظ محیط زیست مکلف شوند.

هاشمیان با اشاره به این که گلستان از استان های پیشرو در صدور آرای جایگزین زندان است، گفت: پارسال بیش از ۴۵۰۰ رای جایگزین زندان در محاکم استان صادر شد که نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری‌ها از جمله این آرا بود.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه بر استفاده بیشتر از ظرفیت سمن ها برای حفظ محیط زیست هم تاکید کرد و گفت: بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، سمن‎ها می‎توانند هر جا تخلف یا تخریب در محیط زیست مشاهده کردند به دستگاه قضایی شکایت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری گلستان، محمدرضا کنعانی، مدیر کل محیط زیست استان هم در این جلسه با تشریح عملکرد و برنامه های حفظ محیط زیست استان، گفت: با پیگیری های انجام شده امسال و پارسال تعداد محیطبانان و پاسگاه های محیطبانی استان افزایش یافت.

وی در این نشست از همکاری و همراهی محیط زیست با سمن ها گفت و افزود: سمن ها امروز به بازوی اجرایی محیط زیست تبدیل شده اند که نتیجه آن افزایش حساسیت ها به محیط زیست و آشنایی بیشتر مردم با مباحث زیست محیطی مانند فک خزری شده است.

کنعانی در این جلسه از تلاش و همراهی دستگاه قضایی هم قدردانی کرد.

نشست مشترک دادگستری و محیط زیست به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد.

http://www.vekalat.org/public.php?cat=1&newsnum=4028710
چاپ شود