به سايت وكالت خوش آمديد :: آمار خطرناك و هشدار دهنده از علت طلاق در كشور
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
آمار خطرناك و هشدار دهنده از علت طلاق در كشور
 
يك كارشناس مسائل اجتماعي، نسبت به گسترش خطرناك آمار طلاق و بي‌توجهي نهادهاي فرهنگي كشور، هشدار داد.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، يك كارشناس مسائل اجتماعي كه رياست يك موسسه مشاوره خانواده را بر عهده دارد، با اشاره به رشد آمار طلاق در كشور گفت: متاسفانه در ساليان اخير، با بيشتر شدن مشكلات اقتصادي و اجتماعي، پديده طلاق در كشور رشد فزاينده‌اي داشته و اين هشداري براي جامعه ايرانيان است.

اين كارشناس افزود: با بررسي مراجعان به اين نهاد مشاوره‌اي و بررسي مشكلات ايشان، مشخص مي‌شود كه علت اصلي بروز طلاق و ناهنجاري‌هاي خانوادگي در وهله نخست، اقتصادي و در مراحل بعدي اجتماعي و جنسي است.

وي گفت: متاسفانه، مشكلات بسيار اقتصادي كه پيش روي خانواده‌ها قرار گرفته، موجب كارهاي چند شغلي مرد خانواده و دوري از محيط زندگي مي‌شود كه خستگي و فشار كاري، عملا در ساعت آزاد نيز حوصله و زماني براي رسيدگي به امورات خانواده باقي نگذاشته و ناهنجاري‌ها و مشكلات اخلاقي در جامعه را ناشي مي‌شود.

اين كارشناس ادامه داد: از سوي ديگر، گسترش مسائل اخلاقي و ناهنجاري ديگر در جامعه نيز اعضاي خانواده را به مسائل ديگر و مشكلات اخلاقي مي‌كشاند و حضور نداشتن فيزيكي و معنوي پدر خانواده اين امر را تشديد مي‌كند كه اين زنگ خطري براي جامعه است.

اين كارشناس مسائل خانواده افزود: يكي از علل مهم طلاق در جامعه ما، برخي ملاحظات و كوتاهي‌هاي دستگاه‌هاي مسئول و همچنين قبح عرفي پرداختن به اين موضوع، مسائل جنسي و نيازها و تمايلات زوجين است.

وي با انتقاد از آموزش ندادن مسائل زناشويي به زوجين پيش از ازدواج و عبور بي‌تفاوت زوجين از اين امر مهم و مراجعه و مشورت نكردن با مشاوران خانواده افزود: هرچند در ظاهر، علت بسياري از طلاق‌هاي انجام گرفته، عدم تفاهم، مسائل اقتصادي و مشكلات خانوادگي است، اما با كنكاش و بررسي دقيق در مسائل اجتماعي، عمدتا مسائل زناشويي يك پايه مهم و تاثيرگذار در بروز مشكلات خانوادگي است كه به دليل عدم تامين زوجين در اين مسائل و عدم توان ابراز و بيان اين مشكل به همسر، طغيان اين مشكل با بهانه‌هاي ديگر از جمله عدم تفاهم و... نمود پيدا كرده و به بهانه‌هاي كوچك و خنده‌دار، زندگي زوجين به طلاق و طلاق‌كشي كشانده مي‌شود.

اين كارشناس در پايان خاطرنشان كرد: البته برخي افراط و تفريط‌ها در مسائل فرهنگي و اجتماعي و قبح عرفي پرداختن و بررسي برخي مسائل زناشويي و عدم آموزش زوجين در باب مسائل عميق خانوادگي، سبب بروز بسياري از اختلاف‌ها و همچنين تنوع طلبي و افسارگسيختگي برخي آقايان و ناهنجاري‌هاي خانوادگي و متاسفانه، پديده بسيار زشت خيانت همسران در زندگي مشترك مي‌شود كه اقدام جدي نهادهاي فرهنگي و اجتماعي كشور در اين باب بسيار مهم و ضروري است.