به سايت وكالت خوش آمديد :: مرد هزار چهره دستگير شد
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
مرد هزار چهره دستگير شد
 
به گزارش خبرنگار انتظامي فارس، سرهنگ حسين قاسملويي گفت: فردي در 11مهر امسال شكايتي مبني بر كلاهبرداري شخص كانادايي به نام آلاستاس اسپيدمان عنوان كرد اين فرد اقدام به خريد 33 دستگاه كامپيوتر كرده و پس از انتقال كامپيوترهاي خريداري شده به آپارتمان فرد مورد نظر در نياوران، خريدار به بهانه اين كه پول‌هايش به سرقت رفته است، از دادن پول‌هاي اقلام خريداري‌شده خودداري كرده كه در نتيجه شاكي هم به دليل باز شدن بسته كامپيوترهاي خريداري شده به پليس شكايت كرد.
وي اظهار داشت: پس از مراجعه پليس به محل سكونت فرد مورد نظر متهم از محل سكونتش متواري شده بود، طي بررسي‌هاي پليس مشخص شد كه كلاهبردار به نام «حسام ـ م» ساكن قزوين 26 ساله است كه با دو دختر دانشجوي رشته پزشكي در ارتباط بوده و يكي از آن‌ها به عنوان مترجم به او كمك مي‌كرده است.
سرهنگ قاسملويي گفت: حسام با دادن يك چك يك ميليون و 400 هزار توماني به صاحب آپارتماني كه در آنجا سكونت داشت، اقدام به فرار كرده بود كه ماموران با انجام شگردهاي پليسي و تحت كنترل قرار دادن چند خط تلفن همراه فرد متواري، چند تن از دختراني كه با متهم در ارتباط بودند را شناسايي و در ادامه با گذاشتن يك قرار صوري توسط اين افراد با اين كلاهبردار در ميدان «تجريش»، «حسام» را در 13 مهر امسال دستگير كردند و پرونده‌ به بازپرس شعبه دادسراي ناحيه يك ارجاع داده شد.
وي اظهار داشت: متهم در بازجويي‌ها‌ي خود اعتراف كرد كه خود را يك ايراني كه تبعه كانادا معرفي ‌كرده و تحت عنوان پزشك جراحي زنان و دختران را اغفال مي‌كرده است.
رئيس پايگاه يكم پليس امنيت تهران بزرگ اعلام كرد: متهم ساكن قزوين بوده و از همسرش جدا شده است، «حسام» چندين فقره سرقت هم از خانواده‌ همسرش داشته است. اين فرد قبلاً در طرح جمع‌آوري اراذل و اوباش دستگير شده و در سطح بندي در سطح يك اين اراذل قرار داشت
وي اظهار داشت: حسام در كلاهبرداري‌هاي خود از دسته چك سرقتي يك خانم استفاده مي‌كرده است، متهم به بهانه انجام كار مربوط به شهرداري خانمي به نام «ع»، دسته چك او را گرفته بود.
سرهنگ قاسملويي گفت: متهم با دو زن فارغ‌التحصيل رشته پزشكي از دانشگاه اوكراين رابطه دوستي برقرار كرد و به بهانه تطبيق مدارك پزشكي آن‌ها با ايران درخواست 12 ميليون تومان كرد و پس از گرفتن 5 ميليون تومان، زماني كه متهم همراه اين دو زن به وزارت علوم،‌ تحقيقات و فناوري مراجعه كرده بود، در حالي كه مدارك آن‌ها را در دست داشت متواري شد.
وي اظهار داشت: طعمه ديگر اين كلاهبردار در اين پرونده‌ زني به نام «الهام» داراي دكتراي پزشكي هسته‌اي بود كه متهم با معرفي خود به عنوان «پزشك» وعده و وعيد ازدواج به او داده بود و به بهانه خريد خودرو از او 5 ميليون تومان نيز دريافت كرد و متواري شد.
رئيس پايگاه يكم پليس امنيت تهران بزرگ افزود: بانك ملت شعبه قزوين هم شاكي ديگر اين پرونده‌ است كه بر اساس آن، متهم با مدارك جعلي در دو مرحله درخواست وام به ميزان 89 ميليون ريال و در مرحله ديگر نيز درخواست وام به ميزان 210 ميليون ريال كرده بود.
وي اظهار داشت: همچنين شخصي به نام «رامين» كه هم اتاقي او در يك پانسيون بوده هم شاكي ديگر پرونده‌ است، چرا كه متهم از او پولي قرض كرده و متواري شد. فرد ديگري به نام «علي» نيز شاكي ديگري است كه متهم با معرفي خود به عنوان پزشك به بهانه فروش داروهاي بدن‌سازي طرح دوستي با او ريخته و خودرو وي را به سرقت برده و پس از تصادف، خودروي سرقتي را رها كرده بود كه خسارت وارده به خودروي مورد نظر 6 ميليون تومان برآورد شده است.
رئيس پايگاه يكم پليس امنيت تهران بزرگ اعلام كرد: حاج كريم ـ پ ‌از جمله شاكيان ديگر اين پرونده‌ است كه حسام با او تماس گرفته و از مي‌خواهد تا 20 هزار دلار را به محل سكونتش ببرد، مرد هزار چهره قصد داشته با وارد كردن ضربه‌اي به فرد مورد نظر پول‌هايش را به سرقت ببرد.
وي در ادامه افزود: زماني كه كريم به محل مورد نظر وارد شد، متهم به او حمله كرد و پول‌هاي مورد نظر را به سرقت برد كه كريم اقدام به تعقيب او كرد، در همين هنگام متهم در پله‌هاي هتل آپارتمان به زمين خورد كه اين موضوع منجر به آسيب‌ديدگي دو پاي او شد.
سرهنگ قاسملويي گفت: اين كلاهبردار به علت بيكاري و دزدي متعدد از اعضاي خانواده‌ همسرش از سوي خانواده‌ خود از دو سال پيش طرد شد و در نتيجه وي با آمدن به تهران در پانسيون زندگي مي‌كرد.

* شركت هرمي جرقه كلاهبرداري را در ذهنم روشن كرد

«حسام ـ م» مرد 1000 چهره نيز گفت: ابتدا عضو يك شركت هرمي بودم، سرشاخه اين شركت به بهانه اين‌كه روابط عمومي خوبي دارم از من خواست تحت عنوان پزشك در جلسات عضو گير شركت كنم. مدرك تحصيلي من ديپلم است.
وي اظهارداشت: به همين دليل اقدام به چاپ كارت ويزيت به عنوان جراحي عمومي كردم تا افراد بيشتري را جذب شبكه كنم. اما در ادامه از شركت هرمي جدا شده و اقدامات خود را آغاز كردم.
حسام گفت: به عنوان «آلاستاس اسپيدمان» در يكي از مسابقات رزمي در كشور كانادا شركت كرده و پس از آن براي انجام كلاهبرداري، خود را به اين نام معرفي مي‌كردم.