به سايت وكالت خوش آمديد :: جواني بعد از 24 سال شناسنامه ايراني مي‌گيرد‌
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
جواني بعد از 24 سال شناسنامه ايراني مي‌گيرد‌
 
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، زن ميانسالي با حضور در شعبه 262 مجتمع قضايي خانواده، با بيان اين‌كه پسرش در فرانسه به دنيا آمده و به دليل عدم داشتن مدارك هويتي نمي‌تواند به ايران برگردد.
قاضي صداقتي رئيس شعبه 262 دادگاه خانواده در اين‌باره گفت: اين زن 25 سال قبل و در زمان تحصيل، با مردي ايراني در كشور فرانسه ازدواج كرده و اين ازدواج را در مركزي اسلامي و با مهريه يك سكه، به ثبت رسانده است.
وي ادامه داد: اين زوج بعد از يك سال صاحب يك پسر شدند ولي بعد از تولد فرزند خود اقدامي براي تهيه شناسنامه براي او نكردند، تا اين كه در سن 10 سالگي كودك، پدر او در فرانسه فوت مي‌كند.
صداقتي گفت: در حال حاضر اين پسر 24 ساله است و به همراه خود در فرانسه زندگي مي‌كند ولي براي حضور در ايران به دليل نداشتن مدارك هويتي با مشكل روبه‌رو است.
وي ادامه داد: اين زن براي ورود به ايران با مشكلي روبه‌رو نيست و هميشه براي ديدار خانواده خود و شوهرش به ايران سفر مي‌كند ولي هميشه به تنهايي وارد ايران مي‌شود.
صداقتي ادامه داد: زن ميانسال مدتي پيش با حضور در مجتمع قضايي خانواده با بيان اين‌كه پسرش فاقد هويت مشخص است از دادگاه خواست حكم احراز نسبيت او و پدرش را صادر كند.
رئيس شعبه 262 دادگاه خانواده گفت: اين زن مدعي است كه قصد دارد براي ادامه زندگي به ايران برگردد ولي به علت مشكلاتي كه براي پسرش به وجود آمده است، تاكنون از اين كار بازمانده است.
وي افزود: دادگاه نيز بررسي‌هاي لازم در اين‌باره از جمله استعلام از سفارت ايران در فرانسه، آزمايش‌هاي پزشكي و استشهاد محلي را انجام داد تا به نتيجه برسد.
صداقتي گفت: سرانجام هويت و نسبت پسر جوان با مادرش براي دادگاه محرز شد و اين پسر جوان با حكم اثبات نسب از دادگاه، مي‌تواند بعد از 24 سال به ايران برگردد