به سايت وكالت خوش آمديد :: انتقاد بازپرس جنايي از عملكرد كميسيون‌هاي تخفيف و عفو محكومان
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one.



 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
انتقاد بازپرس جنايي از عملكرد كميسيون‌هاي تخفيف و عفو محكومان
 

محمد حسين شاملو، بازپرس شعبه اول دادسراي امور جنايي تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس،‌ با اعلام اين مطلب گفت: بارها شاهد آن بوده‌ايم كه محكوماني كه به دلايل مختلف پيش از پايان دوره محكوميتشان از زندان خارج مي‌شوند، مرتكب جرايم ديگري مي‌شوند.
وي ادامه داد: در موردي كه به تازگي سوابق آن كشف شده مشخص شده است، 2 نفر كه در به قتل رسيدن يك مرد جوان نقش داشته‌اند افرادي بوده‌اند كه پيش از اين در سال 81 به اتهام عضويت در يك باند بزرگ سرقت و كيف‌قاپي به 7 سال حبس محكوم شده‌اند اما پيش از پايان دوره محكوميت از تخفيف مجازات برخوردار شده‌ و آزاد شده‌اند.
وي افزود: كميسيون‌هايي كه ناشيانه افراد و محكومان را در ليست كساني كه مي‌توانند از تخفيف مجازات استفاده كنند قرار مي‌دهند بايد پاسخگوي ناامن شدن فضاي جامعه به علت ارتكاب جرايم توسط اين محكومان باشند.
بازپرس شعبه اول دادسراي امور جنايي تهران گفت: همان طور كه در آثار ما تأخر و ما تقدم افراد در ثواب كارهاي نيك شريك مي‌شوند افرادي هم كه به محكومان بدون هيچ‌گونه بررسي سوابق آنها تخفيف در مجازات مي‌دهند در خطا و جرائم ارتكاب شده از سوي اين افراد شريك خواهند شد.
وي ادامه داد: اين افراد با ناشيگري هاي خود باعث مي‌شوند تا زحمات سيستم قضايي كشور و همچنين پليس به هدر برود و آثار زحمات آنها در جامعه قابل مشاهده نباشد.