به سايت وكالت خوش آمديد :: زن جوان به خاطر چيدمان جهيزيه برخلاف ميلش از ازدواج منصرف شد
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
زن جوان به خاطر چيدمان جهيزيه برخلاف ميلش از ازدواج منصرف شد
 
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، مرد جواني با حضور در مجتمع قضايي خانواده مدعي شد كه همسرش به خاطر اينكه جهيزيه با سليقه او چيده نشده است، از ازدواج با او منصرف شده است.
مرد جوان كه 30 ساله است، درباره مشكل خود به قاضي عموزادي رئيس شعبه 268 دادگاه خانواده گفت: چند روز قبل از مراسم عروسي جهيزيه همسرم را به خانه خود منتقل كرديم و بعد از پايان مراسم، همسرم با بيان اينكه جهيزيه مطابق سليقه او چيده نشده است، از ازدواج با من منصرف شد.
وي ادامه داد: سال 86 توسط يكي از دوستانم با همسرم آشنا شدم و مدتي بعد از آن به خواستگاري رفتم و مدت زيادي نگذشت كه با مهريه 313 سكه طلا به عقد هم درآمديم.
وي افزود: حدود يك سال از زمان عقد ما مي‌گذشت و ما آماده برگزاري مراسم ازدواج بوديم؛ جهيزيه همسرم را به خانه خود منتقل كرديم و بعد از اينكه وسايل چيده شد، همسرم با بيان اينكه چيدمان جهيزيه مطابق ميل او نبوده است، از من قهر كرد و مدتي بعد به من گفت كه ديگر حاضر نيست با من زندگي كند.
مرد جوان گفت: اين اتفاق در حالي رخ داد كه ما تمام كارهايمان را براي برگزاري مراسم عروسي انجام داده بوديم و او تنها 20 روز قبل از عروسي از ازدواج با من منصرف شد و به همين دليل ضرر مالي زيادي به من وارد شد.
وي افزود: من او را دوست داشتم و با مراجعه به دادگاه خانواده از او به خاطر عدم تمكين شكايت كردم و بعد از اينكه دادگاه به نفع من حكم داد، او به من گفت كه حاضر است با من زندگي كند.
مرد جوان گفت: دو ماه بعد از رضايت همسرم براي ازدواج با من، مراسم عروسي را برگزار كرديم و زندگي مشترك خود را آغاز كرديم، اما دو ماه بعد از ازدواج باز هم او شروع به ناسازگاري كرد و تمام وسايل را با خود برد.
وي درباره علت درخواست طلاق همسرش به قاضي گفت: من هم دليل اصلي اين خواسته او را نمي‌دانم و او تنها به من مي‌گويد كه از تو خوشم نمي‌آيد.
مرد جوان با بيان اينكه از سال قبل در دادگاه خانواده تشكيل پرونده داده است، گفت: همسرم مهريه خود را به اجرا گذاشته است و مدعي شده است كه به من ارث رسيده است و من مي‌توانم مهريه او را به صورت نقد پرداخت كنم، اما اين ادعاي او دروغ است و من توانايي پرداخت نقدي مهريه او را ندارم.
قاضي عموزادي بعد از شنيدن اظهارات مرد جوان رسيدگي به درخواست او را به آينده موكول كرد.