به سايت وكالت خوش آمديد :: مردي پس از 23 سال ماندن در كما به هوش آمد
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
مردي پس از 23 سال ماندن در كما به هوش آمد
 

رسانه‌هاي دولتي بلژيك اعلام كردند: يك مرد پس از 23 سال ماندن در كما سرانجام روز گذشته در بيمارستاني در اين كشور به هوش آمد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «رام هوبنز» 46 ساله روز گذشته پس از 23 سال در كما ماندن، سرانجام در بيمارستاني در بلژيك به هوش آمد.

اين مرد 46 ساله كه به سختي مي‌تواند صحبت كند در مصاحبه‌اي با پايگاه اطلاع‌رساني تلگراف، بيان كرد: 23 سال پيش يعني در سال 1983 ميلادي و طي يك تصادف رانندگي به شدت مجروح شده و پس از آن به كما رفتم، البته اين موضوع را امروز متوجه شدم كه پس از اين مدت طولاني به هوش آمدم.

وي خاطر نشان كرد: من در آن موقع و در اوج جواني عشق سرعت بودم و اصلا باور نمي‌كردم كه يك روز به هنگام رانندگي تصادف سختي انجام داده و به مدت دو دهه بر روي تخت بيمارستان و در كما بستري شوم.

اين در حاليست كه پزشكان و پرستاران اين مرد در در مصاحبه‌اي با رسانه‌هاي بلژيك يادآور شدند: طي اين چند سال آزمايشاتي كه بر روي وي انجام مي‌شد، هيچ بازدهي نداشت و سرانجام ما تصميم‌ گرفته بوديم كه بر اساس نظر خانواده‌ وي اعضاي بدن اين مرد را اهدا كنيم، اما سرانجام وي از اين خواب طولاني به هوش آمد.

اين مرد 46 ساله در ادامه خاطر نشان كرد: اين دومين تولد من است. من واقعا اين روز را فراموش نمي‌كنم.

گفتني است، «استيون لوريز» ـ متخصص اعصاب و روان ـ نيز تصريح كرد: هنوز مشخص نيست كه اين مرد مي‌تواند همانند قبل بر روي پاهايش بايستد و زندگي عادي خود را از سر گيرد. ما بايد به او كمك كنيم تا دوباره بتواند به زندگي عادي‌ و روزمره‌اش را انجام دهد.

بر اساس گزارش رسانه‌هاي بلژيك، سالانه تنها در كشور آلمان يك‌صد هزار نفر به دليل سوانح مختلف دچار ضايعات مغزي مي‌شوند كه از اين تعداد 20 هزار نفر به كما رفته و يا جان خود را از دست مي‌دهند،‌ اما برخي از اين تعداد نيز پس از چندين سال به زندگي خود باز مي‌گردند و از كما خارج مي‌شوند.