به سايت وكالت خوش آمديد :: دستگيري جيب‌بر اتوبوس‌هاي BRT
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
دستگيري جيب‌بر اتوبوس‌هاي BRT
 
جيب‌بر سابقه‌دار اتوبوس‌هاي BRT دستگير شد.

به گزارش سرويس «حوادث» ايسنا، در پي وصول اخبار و اطلاعات درباره وقوع سرقت از شهروندان در داخل اتوبوس‌هاي BRT اکيپي از کارآگاهان اداره هفدهم تحقيقات خود را درباره شناسايي سارق يا سارقان داخل اتوبوس‌هاي BRT آغاز کردند.

با آغاز تحقيقات کارآگاهان اداره هفدهم و شناسايي تعدادي از مالباختگان که عمده تعداد آن‌ها از ميان زنان بودند اين احتمال قوت پيدا کرد که سارق يا سارقان به احتمال بسيار زياد زن هستند. با در نظر گرفته شدن اين فرضيه، با بررسي سوابق موجود در بانک اطلاعاتي مجرمان سابقه‌دار پليس، اطلاعات مجرمان زن پليس آگاهي که در زمينه جيب‌بري داراي سوءسابقه بودند توسط کارآگاهان استخراج و جمع‌بندي شد و همزمان با اقدامات اطلاعاتي نيز مراقبت‌هاي نامحسوس از ايستگاه‌هاي BRT در دستور کار آن‌ها قرار گرفت.

با آغاز مراقبت‌هاي نامحسوس از ايستگاه‌هاي اتوبوس BRT، مراقبت نامحسوس از مجرمان سابقه‌دار زن در زمينه جيب‌بري و سرقت نيز به طور همزمان اجرا شد که طي آن کارآگاهان به فردي به نام «مريم» (38 ساله) مشکوک شدند.

با افزايش توجهات کارآگاهان به فعاليت‌هاي اين متهمه، با شناسايي مخفيگاه وي در جنوب شهر تهران، کليه ترددهاي وي به ويژه رفت و آمدهاي وي به داخل اتوبوس‌هاي شرکت واحد و به طور ويژه اتوبوس‌هاي BRT تحت مراقبت نامحسوس کارآگاهان قرار گرفت.

با مراقبت‌هاي به عمل آمده از مجرم سابقه‌دار پليس مشخص شد که در غالب زمان‌هاي حضور اين مجرم در اتوبوس‌هاي BRT تعدادي از شهروندان از سرقت اموال همراه خود خبر داده‌اند.

با شناسايي مالباختگان و انتقال آن‌ها به اداره هفدهم، مالباختگان تصوير ارائه شده از متهم را مورد شناسايي قرار داده و غالب آن‌ها در اظهارات خود به اين نکته مشترک اشاره كردند که «اين زن در داخل اتوبوس در کنار ما قرار داشت و بعضا با ما نيز شروع به صحبت کردن مي‌کرد و در خلال صحبت‌هاي خود درباره موضوعاتي از قبيل شلوغي اتوبوس‌ها و تنگ بودن محل ايستادن مسافران شکايت مي‌کرد.»

با توجه به اظهارات صورت گرفته از سوي مالباختگان و شناسايي متهمه توسط آن‌ها، دستگيري متهمه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. سرانجام طي عمليات تعقيب و مراقبت‌هاي انجام شده، متهمه در روز 21 آبان ماه امسال در ايستگاه اتوبوس‌هاي BRT ميدان انقلاب در حين ارتکاب سرقت دستگير و به اداره هفدهم منتقل مي‌شود.

سرهنگ کارآگاه مهدي قزلباش ـ معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ ـ با اعلام اين خبر گفت: متهمه از مجرمان سابقه‌دار است که پيش از اين نيز در سال‌هاي 83 و 87 به اتهام جيب‌بري دستگير و روانه زندان شده و در پايگاه‌هاي مختلف پليس آگاهي تهران بزرگ داراي سابقه و پرونده است.

سرهنگ قزلباش در ادامه اين خبر افزود: با توجه به اقدامات پليسي کارآگاهان اداره هفدهم پليس آگاهي تاکنون بيش از 10 مالباخته درباره اين پرونده مورد شناسايي قرار گرفته که ارزش تقريبي اموال سرقت شده از اين تعداد مالباخته، در حدود دو ميليون تومان برآورد شده است.

معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ در پايان اين خبر با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهمه از سوي بازپرس شعبه 11 دادسراي ناحيه شش تهران عنوان کرد: از کليه شهروندان و مالباختگاني که وسايل همراه آن‌ها از قبيل کيف، گوشي تلفن همراه، طلاجات، وجه نقد و غيره در داخل اتوبوس‌هاي BRT مورد سرقت قرار گرفته دعوت مي‌شود تا در صورت شناسايي متهمه، براي طرح شکايت و تکميل پرونده به شعبه 11 دادسراي ناحيه شش و يا اداره هفدهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.