به سايت وكالت خوش آمديد :: تعلیق يك قاضی مرتبط با كهريزك
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
تعلیق يك قاضی مرتبط با كهريزك
 

ایسنا: رييس كل دادگستري استان تهران اعلام كرد كه تاكنون يكي از قضات دادسرا در ارتباط با پرونده كهريزك تعليق شده است و در رابطه تعليق دو قاضي ديگر به ما اعلامي نشده است.

سيدعلي‌رضا آوايي، درباره دو مورد پرونده تجاوز به عنف اظهار كرد: دو پرونده مهم با اتهام تجاوز به عنف مربوط به حوزه لواسانات و قيام‌دشت مطرح است كه در هر دو پرونده بنده و فرد مسئول در رابطه به امور محاكم كيفري استان تهران پيگير موضوع بوديم تا تمام كارها در وقت فوق‌العاده و با نهايت سرعت و دقت رسيدگي شود.

وي گفت: ما هرگز حق نداريم كه تحت تاثير جو يكدفعه اقدامي خلاف موازين شرع و قانوني انجام دهيم و يا ببينيم جو اجتماع چيست و مطابق با آن جو با كساني كه در معرض اتهام هستند، برخورد كنيم.

پرونده قيام‌دشت با فوريت،سرعت و دقت رسيدگي مي‌شود

رييس كل دادگستري استان تهران با تاكيد بر اين‌كه پرونده قيام‌دشت در دادگاه كيفري استان تهران تعيين شعبه شده است، افزود: از اين شعب خواسته شده كه با قيد فوريت به خاطر حساسيتي كه در جامعه وجود دارد، با سرعت و دقت فوق‌العاده به اين پرونده رسيدگي شود اما طبعا رسيدگي بايد مستند به دلايل و مدارك باشد و حق دفاع را براي كساني كه در معرض اين اتهامات قرار دارند، محفوظ داريم.

وي با بيان اين‌كه هماهنگي لازم با فرمانده انتظامي تهران، دادستان شهر ري و دادگاه كيفري براي سرعت در رسيدگي صورت گرفته است، گفت: پرونده به شعبه ارجاع شد و رييس دادگستري سياستگذاري و سرعت در رسيدگي را پيگيري مي‌كند، از آنجايي كه موضوع اخلاقي است پخش كردن آن از سوي رسانه، حياها را كم كند. كليات بايد در اين خصوص رعايت شود. در هر صورت قول رسيدگي سريع و دقيق داده مي‌شود تا نگراني افراد برطرف شود.

هيچ يك از بازداشت شدگان 13 ‌آبان به بازداشتگاه خورين منتقل نشده‌اند

آوايي همچنين درباره برخي شنيده‌ها مبني بر انتقال افراد بازداشت شده در روز 13 آبان به بازداشتگاه خورين در ورامين اظهار كرد: هيچ يك از افراد بازداشت شده در مراسم 13 ‌آبان به بازداشتگاه خورين منتقل نشده‌اند و از خانم‌ها كه در اين مراسم دستگير شدند، 4 نفر باقي مانده‌اند كه همگي در اوين به سر مي‌برند.

درباره پرونده كهريزك تاكنون يكي از قضات دادسرا تعليق شده

آوايي درباره اخبار منشره مبني بر تعليق سه قاضي مربوط به پرونده كهريزك نيز گفت: در اين رابطه تاكنون يكي از قضات دادسرا تعليق شده، در رابطه تعليق دو قاضي ديگر به ما اعلامي نشده است. اگر قضاتي تعليق شود دادگاه انتظامي قضات و مراجع انتظامي نامه براي بنده مي‌فرستد كه تاكنون نامه براي من نفرستاد‌ه‌اند.

پاسخ به انتقاد نمايندگان مجلس

وي در خصوص انتقاد تعدادي از نمايندگان مجلس مبني بر برخورد دوگانه با متهمان بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات مبني بر اين‌كه افرادي كه در خيابان دستگير شدند، آزاد نشدند اما افرادي كه آنها را به خيابان آوردند آزاد شدند و محاكمه آنها مطرح نيست ؟ گفت: هر كس مسئول اعمال خودش است، آنها كه طفل نبود كه كسي آن‌ها را به خيابان بياورد اگر كسي به خيابان آمد بانك و اتوبوس آتش زد و اموال دولتي را تخريب كرد في‌النفسه جرمي مرتكب شده و بايد مجازاتش را تحمل كند اينكه ديگري صحبتي تحريكي كند يا اطلاعيه بدهد مجازات آن خاطي را منتفي نمي‌كند، چون هر كس مسئول اعمالش است بنابراين اين صحبت موجهي نيست.

وي گفت:‌ اگر مقصود از اين گفته‌ها احيانا برخي از چهره‌هاي سياسي اين قضايا است كه تعداد كثيري از آن‌ها مدت زياد در بازداشت و حين محاكمه هستند و مرتب تحت فشار خانواده‌هاي آنها هستيم كه چرا آن‌ها را آزاد نمي‌كنيد و ما از چند طرف در فشار هستيم.
آوايي افزود: تعداد قابل توجهي از چهره‌هاي سياسي تاكنون بازداشت هستند يا پرونده آن‌ها به دادگاه رفته و در حال رسيدگي است يا در حال ارسال به دادگاه است خودشان نيز بيش از سه ماه يا سه ماه و نيم در بازداشت به سر مي‌برند اين صحبت بيشتر عاطفي است تا داراي مبناي حقوقي باشد.