به سايت وكالت خوش آمديد :: رشد 21 درصدی آمار طلاق در تهران
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
رشد 21 درصدی آمار طلاق در تهران
 

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران از رشد 21 درصدی آمار طلاق در شش ماه اول امسال در تهران خبر داد و گفت: یکی از دلایل این مسئله دوری خانواده‌ها از مسائل اجتماعی و ارتباط مستقیم آنها با مسائل سیاسی است.

به گزارش مهر، محسن زنگنه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی افزود: آمار ازدواج در تهران در 6 ماهه اول سال سه و نیم درصد کاهش پیدا کرده است.

این مقام ارشد در سازمان ملی جوانان با اشاره به آمار طلاق در سال 87 اظهارداشت: از 110 هزار و 510 مورد طلاق اتفاق افتاده در این سال، 46 درصد در فاصله زمانی یک تا چهار سال رخ داده که بسیار آمار امیدوار کننده ای است.

زنگنه ادامه داد: در این آمار زوج ها در 15 درصد کمتر از یک سال، 13 درصد دو سال، 10 درصد سه سال و 8 درصد باقی مانده چهار سال با یکدیگر زندگی کرده اند.

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران خاطرنشان کرد: افزایش کلاسهای مشاوره، فرهنگسازی و توانمند سازی جوانان در مبحث ازدواج سبب شده طول مدت ازدواج از یک سال به چهار سال افزایش یابد.

نخستین جشنواره زوج خوشبخت ایرانی به همت سازمان ملی جوانان

این مقام مسئول در سازمان ملی جوانان همچنین از برگزاری نخستین جشنواره زوج خوشبخت ایرانی خبر داد و گفت: اجرای طرح آموزش ازدواج آسان، آگاهانه و پایدار،آشنایی زوج های جوان با تدارکات ازدواج، معرفی تسهیلات رفاهی دستگاه های دولتی و خصوصی و ترویج فرهنگ ازدواج در این جشنواره اجرایی می شود.

زنگنه هدف از اجرای این جشنواره را آگاهی افکار عمومی، برگزاری مراسم ازدواج و کاهش هزینه های زوجین برای تهیه اسباب، لوازم و مایحتاج اولیه زندگی عنوان کرد و گفت: این جشنواره از تاریخ 28 آبان الی 2 آذر ماه سال جاری همزمان با سالروز پیوند آسمانی حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) و با حمایت و حضور وزارتخانه ها، اتحادیه ها و شرکت های خصوصی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه به منظور تشویق زوجین به ساده زیستی،به زوج های جوان با مهریه کم لوازم خانگی هدیه خواهد شد. زوج های خوشبخت ایرانی می توانند در این جشنواره از خرید تمامی اجناس جهیزیه خود با قیمت تمام شده کارخانه و حمل و نقل رایگان بهره مند می شوند.

دبیر جشنواره زوج خوشبخت ایرانی در خصوص هزینه اجرای این جشنواره افزود: هزینه اجرایی جشنواره زوج خوشبخت ایرانی با همکاری 18 دستگاه دولتی بسیار اندک شده است. نمایشگاه بین المللی و وزارت بازرگانی با 80 درصد تخفیف سالنها را در اختیار ما قرار داده است. ضمن اینکه شهرداری تهران در امر اطلاع رسانی با این سازمان همکاری خوبی داشته است.

زنگنه بیان داشت: با همکاری سازمان های دولتی و مردم نهاد سعی در کاهش هزینه ها و رعایت اصلاح الگوی مصرف داریم.

وی برای ادامه اعطای تسهیلات ازدواج تصریح کرد: با انجام مذاکراتی با شرکت های ارائه دهنده تسهیلات ازدواج و خدمات خواستار ادامه اعطای این تسهیلات پس از برگزاری جشنواره هستیم.

راه اندازی نخستین سامانه آموزشی ازدواج

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران ادامه داد: نخستین سامانه آموزش الکترونیکی ازدواج از 29 آبان ماه راه اندازی می شود تا جوانان بتوانند بر روی پایگاه اینترنتی از آن استفاده کنند.

زنگنه خاطرنشان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده 40 استاد روانشناسی و جامعه و مشاوران زندگی در این پایگاه پاسخگوی سئوالات جوانان خواهند بود.

وی افزود: در طول برگزاری جشنواره علاوه بر راه اندازی سامانه ازدواج، جوانان می توانند از حضور اساتید به صورت حضوی استفاده کنند و بسته های فرهنگی و آموزشی ازدواج را در اختیار بگیرند.

به گفته وی، نخستین سامانه الکترونیکی ازدواج به آدرس اینرنتی WWW.SAJ.IR در اختیار کاربران قرار می گیرد.

سن بلوغ تا ازدواج در ایران 15 سال

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران در خصوص دلایل برخی ناهنجاریها از سوی جوانان نیز گفت: فاصله سن بلوغ تا ازدواج در ایران 15 سال است که البته فاصله کمی نیست.

وی ادامه داد: با ترویج برخی از اصول و بیان نقش خانواده و کارکرد آن باید بتوانیم جوانان را جوانان ایرانی را به سوی زندگی های موفق سوق دهیم.

زنگنه با اشاره به این که جمعیت جوان ایرانی بسیار زیاد است و این یک پتانسیل بالقوه برای کشور است بیان داشت: این پتانسیل با رویکرد مثبت مسئولان می تواند به بالفعل تبدیل شود و ما به آن امیدوار هستیم.

ازدواج در ایران متولی ندارد

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران با انتقاد از این که ازدواج در ایران متولی ندارد گفت: جوانان ما برای این مقوله بزرگ نیاز به حمایت کننده یا متولی دارند که هم اکنون ما میخواهیم متولی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: از این پس ازدواج با هر نگاهی از سوی جوانان و مسئولان یکی از محورهای مورد اهتمام ما است که برای ان برنامه ریزی می کنیم.

اشتغال و مسکن مشکل عدم ازدواج در ایران نیست

زنگنه با اشاره به برخی بررسی های انجام شده در خصوص کاهش ازدواج در ایران گفت: این مسئله که اشتغال مسکن مشکل اصلی عدم ازدواج جوانان است صحت ندارد.

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران با اشاره به استان اصفهان گفت: در استان اصفهان 80 درصد از افرادی که طلاق گرفتند دارای خانه بودند.

وی تاکید کرد: در دولت دهم سازمان ملی جوانان مدعی العموم جوانان است و ما باید دلایل و مشکلات اصلی را برای کاهش طلاق و عدم ازدواج جوانان را به دست آورده و بررسی کنیم.

استانداری تهران دلایل طلاق را بررسی می کند

رئیس سازمان ملی جوانان استان تهران با اشاره به این که استانداری پایتخت دلایل طلاق تهران را بررسی می کند ، گفت: تهرانیها در افزایش آمار طلاق مظلوم واقع شده اند.

زنگنه با اشاره به این که مهاجرت سبب افزایش طلاق در تهران شده خاطرنشان کرد: نباید همه طلاقهای تهران را بومی دانست بلکه باید به مهاجران به گونه ای دیگر دیده شود.