به سايت وكالت خوش آمديد :: 2 كلاهبردار ميلياردي همچنان فراري هستند
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
2 كلاهبردار ميلياردي همچنان فراري هستند
 
2 كلاهبردار كه با دادن چك‌هاي رمزدار تضميني بين بانكي جعلي اقدام به خريد خودروهاي گرانقيمت، فرش، ارزهاي خارجي و لوازم خانگي كرده بودند، پس از يكسال هنوز متواري هستند.
از مهر سال گذشته با مراجعه 2 نفر از شهروندان تهراني به بازپرسي شعبه سيزدهم دادسراي ناحيه 10 تهران و اعلام شكايت مبني بر اينكه پس از درج آگهي براي فروش خودرو زانتياي صفر كيلومتر، طي تماس يكي از مشتري‌ها خودرو را به همراه مدارك مربوطه در مقابل يك فقره چك رمزدار بين بانكي به خريدار داده‌اند كه در روز بعد و با مراجعه به بانك متوجه شده‌اند چك جعلي است.
به دستور مقام قضائي پرونده براي رسيدگي تخصصي به پايگاه پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ ارجاع شد. كارآگاهان با رديابي خودروها دريافتند سارقان هر 2 خودرو مسروقه را به دو نمايشگاه مختلف خودرو برده و با جعل مدارك هويتي مالكان به نام خود در مقابل مبلغي به عنوان نقد و مابقي با يك فقره چك بانكي به فروش رسانده‌اند.
كارآگاهان در مراجعه به بانك مورد نظر كه چك توسط كلاهبرداران از آنجا وصول شده بود دريافتند با توجه به كيفيت پائين دوربين مداربسته آن شعبه شناسائي اعضا گروه ميسر نيست.
كارآگاهان در تحقيقات بعدي خود پي بردند سارقان پس از مراجعه به بانك به يك صرافي مراجعه كرده‌اند كه تصوير چهره آنها از طريق دوربين مداربسته صرافي ثبت شده است.
بررسي نشان داد سارقان در مراجعه به مالباختگان، بانك‌ها، نمايشگاه‌ها و صرافي‌ها خود را با نام‌هاي جعلي كلانتري، رهنما، فراهاني و زماني معرفي كرده‌اند كه در اين رابطه و با توجه به عدم شناسائي اين افراد از طريق اقدامات پليسي، عموزاده بازپرس شعبه سيزدهم دادسراي ناحيه 10 تهران دستور چاپ چاپ عكس بدون پوشش اين متهمان در جرائد كثير الانتشار در خصوص شناسائي آنان را صادر كرد و اين تصاوير در بهمن سال قبل و ارديبهشت امسال چاپ شد.
با چاپ خبر و عكس بدون پوشش متهمان ده‌ها نفر از شهروندان تهراني با مراجعه به پايگاه پنجم يا اداره سيزدهم اعلام كردند كه اين افراد خودروي زانتيا، بنز، بي ام و، آزرا و يا اموال آنان را به سرقت برده‌اند.
تمام اين افراد مدعي شدند، متهمان خود را دكتر، مهندس و مدير شركتي معرفي مي‌كردند و ادعا داشتند، تازه از مسافرت خارجي به كشور بازگشته‌اند.
در شهريور امسال فردي با مراجعه به اداره سيزدهم در شكايتي اعلام كرد: روز قبل با چاپ آگهي براي فروش بنز سواري‌ام پس از تماس و هماهنگي خريدار ساعت 19به آدرس منزلم آمد و پس از توافقات انجام شده خودرو را به قيمت 88 ميليون تومان فروختم.
در پرونده ديگري شاكي اعلام كرد: من در محدوده مركزي شهر مغازه صرافي دارم 2 نفر از ابتداي امسال در چند مرحله با رقم‌هاي بالا از جمله 200 هزار و 100 هزار دلار و يورو از من ارز خريداري كرده و در مقابل در ساعات اداري بانك چك رمزدار تضميني بين بانكي داده‌اند و هر بار اين چك‌ها توسط شاگرد مغازه همان لحظه از بانك وصول شده ‌است.
اين فرد مدعي شد سپس اين 2 مشتري با دلار و يورو خريداري شده مغازه را ترك كرده‌اند اما در 25 ارديبهشت امسال 2 ميليون دلار ارز خريداري كردند و طبق معمول چك رمزدار بين بانكي دادند و دلارها را تحويل گرفتند. اما با مراجعه به بانك مشخص شد چك تقلبي است.