به سايت وكالت خوش آمديد :: دستگيري 20 تن از حجاج كه اقدام به حمل مواد مخدر كرده بودند در فرودگاههاي كشور
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
دستگيري 20 تن از حجاج كه اقدام به حمل مواد مخدر كرده بودند در فرودگاههاي كشور
 

رييس پليس مبارزه با مواد مخدر از دستگيري 20 تن از حجاج كه اقدام به حمل مواد مخدر كرده بودند در فرودگاههاي كشور خبر داد.

سردار حسين‌آبادي در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره اقدامات پليس در زمان حج تمتع گفت: طبق اقداماتي كه در زمان حج تمتع توسط پليس انجام شده، مقابله مناسبي با حجاجي كه اقدام به حمل مواد مخدر مي‌كنند، صورت گرفته است.

وي با اشاره به اين كه كارشناسان پليس جلساتي را با مديران كاروان‌هاي اعزامي به حج براي ارائه نكات مورد نظر در اين رابطه داشته‌اند، افزود: كارشناسان پليس در اين جلسات تاكيد كردند كه 160 تن از حجاج در سال گذشته به علت حمل مواد مخدر در عربستان دستگير شدند و پليس عربستان برخوردهاي سختي را با افراد دستگير شده داشت كه مطرح كردن اين موضوع تاثير مطلوبي را داشته است.

به گفته سردار حسين‌آبادي تاكنون تنها يك مورد دستگيري از اتباع ايراني در عربستان به دليل حمل 3 گرم مواد مخدر گزارش شده است.

وي ادامه داد: حدود 20 تن از حجاجي كه در حال خارج شدن از كشور از طريق فرودگاهها حامل مواد مخدر بودند، توسط پليس دستگير شدند كه در اين رابطه حدود 600 گرم ماده مخدر ترياك نيز كشف شد، هر چند اين ميزان دستگيري نسبت به مدت مشابه سال گذشته كاهش چشمگيري داشته است، به طوري كه در سال گذشته نزديك به يكهزار نفر توسط پليس در فرودگاه‌ها دستگير شدند.

به گزارش ايسنا، رييس پليس مبارزه با مواد مخدر با بيان اين از امسال طبق هماهنگي‌هاي صورت گرفته با دادستاني كشور از هر كسي كه مواد مخدر كشف شود، آن فرد از رفتن به حج محروم خواهد شد، افزود: همچنين افرادي كه به هر شكلي در قاچاق مواد مخدر همكاري داشته باشند، پس از دستگيري مشمول بند سه قانون گذرنامه مي‌شوند كه بر اساس آن براي اين افراد گذرنامه‌اي صادر نخواهد شد.

وي از نصب بادي اسكنر در تمام فرودگاههاي كشور خبر داد و در اين رابطه گفت: پليس با خريد اين سيستم كه هزينه هر كدام از آن نزديك به 175 ميليون تومان بوده است در حال نصب سيستم‌ها بوده و اقدام به بازرسي بدني افراد مي‌كند.