به سايت وكالت خوش آمديد :: سالانه 260 هزار نفر در فرانسه از يكديگر جدا مي‌شوند
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
سالانه 260 هزار نفر در فرانسه از يكديگر جدا مي‌شوند
 

بر اساس آخرين گزارش منتشر شده توسط انستيتو ملي مطالعات جمعيت شناسي فرانسه، سالانه 260 هزار زوج در اين كشور از يكديگر جدا شده و طلاق مي‌گيرند.

به گزارش سرويس «اجتماعي‌» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «بيريجيت گوآمت» ـ يكي از محققان انستيتو ملي مطالعات جمعيت شناسي فرانسه ـ تصريح كرد: در سال 2007 ميلادي 130 هزار طلاق ثبت شده است، در حالي كه در دهه‌هاي قبل اين رقم تنها 50 هزار مورد بود. از طرفي، سالانه بر تعداد اين رقم افزوده شده و هم اكنون ما شاهد طلاق و جدايي زوج‌ها به ميزان 260 هزار نفر در هر سال هستيم.

وي خاطر نشان كرد: به دليل اين كه ميزان طلاق در ميان زوج‌هاي فرانسوي افزايش يافته است، ما تصميم‌ گرفتيم با برگزاري جلسات مشاوره از اين موضوع جلوگيري كرده و بكاهيم. هم اكنون نيز 60 موسسه در اين رابطه فعاليت مي‌كنند و فكر تشكيل اين موسسه درست در زماني به ذهنم خطور كرد كه «نيكلاس ساركوزي» ـ رييس جمهوري فرانسه ـ زنش را پيش از تصدي پست رياست جمهوري در سال 2007 ميلادي طلاق داد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، اكثر افرادي كه طلاق گرفته و يا بيوه هستند، به دنبال راهي مي‌گردند تا زندگي خود را بار ديگر از نو شروع كنند.

البته در اين موسسه كه تنها دو سال از تاسيس آن مي‌گذرد، مشاوران به زنان و مردان مطلقه آموزش مي‌دهند كه چگونه بار ديگر همسر مناسبي براي خود برگزينند تا مجبور نشوند پس از مدتي بار ديگر از او جدا شوند. استفاده از فن بيان قوي و داشتن ظاهري مناسب از مواردي است كه در جلسات مشاوره‌اي اين موسسه بيان مي‌شود.

به گزارش ايسنا، بر اساس اعلام دپارتمان آمار فرانسه، زوج‌ها پس از گذشت يك تا سه سال از يكديگر جدا مي‌شوند.