به سايت وكالت خوش آمديد :: قصاص قاتلي كه به خاطر اختلاف مالي مقتول را مثله كرده بود
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
قصاص قاتلي كه به خاطر اختلاف مالي مقتول را مثله كرده بود
 

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، 7 تير سال گذشته زني با مراجعه به دادسراي جنايي تهران، مدعي شد كه همسرش از چند روز قبل ناپديد شده است و خبري از او نيست.
تحقيقات در اين زمينه آغاز شد و عصر روز 11 تير، مأموران مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تهران بزرگ از كشف دو بسته حاوي اعضاي بدن با خبر شدند.
در بدو تحقيقات اين موضوع مشخص نبود كه دو پاي كشف شده متعلق به يك مرد يا 2 مرد است اما مشخص بود اين اعضا بيش از حدود 2 هفته پيش قطع شده است.
تحقيقات براي كشف اندام ديگر در سطح شهر و همچنين انطباق اين اعضا با ديگر اعضاي كشف شده در سطح شهر آغاز شد تا اينكه مشخص شد اعضاي يك خانواده مدعي هستند پدر 56 ساله‌شان مفقود شده است.
تحقيقات از اقوام و دوستان فرد مفقود شده آغاز شد تا اينكه مشخص شد يكي از دوستان وي كه مردي 38 ساله است با او درگيري داشته و فرد مفقود شده به احتمال زياد توسط همين فرد به قتل رسيده است.
سرانجام فرد دستگير شد و به ارتكاب قتل اعتراف كرد و مدعي شد پس از آنكه مرد 56 را در محل خانه مجردي‌اش با خوراندن قرص مسموم كرده است، اقدام به جداسازي اعضاي بدنش كرده است.
داود.ع، متهم به قتل گفت: به خاطر كلاهبرداري در زندان با مقتول آشنا شدم. زماني كه قرار بود از زندان آزاد شوم، مقتول از من خواست به همسرش بگويم با ارائه سند او را از زندان آزاد كند.
اين موضوع را به همسرش گفتم، اما همسرش از انجام اين كار ممانعت كرد. 6 ماه بعد، او از زندان آزاد شد و وقتي همديگر را ديديم قرار شد كه با هم شغلي را به پا كنيم. به همين خاطر من ماشينم را فروختم و پولش را به او دادم.
يك روز كه در خانه او بودم، با خوراندن قرص او را مسموم كردم و بعد از اينكه بيهوش شد، در حمام او را قطعه قطعه كردم. سپس مقداري پول از او سرقت كردم و از خانه او فرار كردم.
زمان جداسازي اعضاي بدن شخص متوفي از حال خود بي‌خود شدم و به همين دليل هر بخشي از اعضاي بدنش را در يكي از نقاط شهر مانند تهران‌پارس، حوالي برج ميلاد و جاده ملارد كرج رها كردم.
تحقيقات در خصوص زواياي پنهان اين پرونده ادامه يافت تا اينكه مشخص شد متهم با انگيزه اختلاف حساب مالي مقتول 56 ساله را به قتل رسانده است.
جلسه رسيدگي به اتهام اين مرد، امروز در شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران و به رياست قاضي حسن تردست برگزار شد.
سيدمرتضي سيدحسيني، نماينده دادستان ضمن قرائت كيفرخواست گفت: با توجه به مدارك و دلايل موجود مانند، نظريه پزشكي قانوني، شكايت اولياي دم و اعترافات صريح متهم، وي گناهكار است و تقاضاي مجازات وي را دارم.
خانواده اولياي دم نيز با حضور در جايگاه با اعلام شكايت از متهم، قصاص وي را خواستار شدند.
متهم نيز در جايگاه قرار گرفت و به قتل عمد اعتراف كرد.
بعد از اظهارات متهم، قاضي تردست و اعضاي دادگاه وارد شور شدند و در نهايت حكم به قصاص وي دادند.