به سايت وكالت خوش آمديد :: اعزام اشتباه متهم از زندان جلسه دادگاه را 4 ماه به تأخير انداخت
صفحه اصلي درباره ما گالري عكس ارتباط با ما آرشیو حوادث آرشیو مقالات آرشیو اخبار ارسال مقاله  
 

Vekalat.com

error: در حال حاضر هیچ نظر سنجی وجود ندارد .لطفا create one. 

 

 

 

 

 

  مجلات تخصصي

  نحوه تنظيم دادخواست

  شوراهاي حل اختلاف

  نشاني كلانتريها

  نشاني دادسراها

 

  نشاني محاكم دادگستري

  دفاتر ازدواج و طلاق

  دفاتر اسناد رسمي
اعزام اشتباه متهم از زندان جلسه دادگاه را 4 ماه به تأخير انداخت
 
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، شامگاه 5 اسفند 82، از طريق مركز فوريت‌هاي پليس شهرستان گرمسار، كشف جسد مرد ميانسالي در 12 كيلومتري شمال شرق اين شهرستان گزارش شد.
مأموران كلانتري منطقه با حضور در محل حادثه با جسد مرد ميانسالي روبه‌رو شدند كه از ناحيه سر و سينه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به قتل رسيده است. اصابت 3 گلوله به نواحي قلب، ‌ريه و سر مقتول توسط پزشكي قانوني گزارش شد.
با انجام تحقيقات در اين زمينه، هويت مقتول شناسايي شد و مشخص شد كه وي كارمند يك بانك در تهران بوده است.
تحقيقات براي شناسايي عامل يا عاملان اين حادثه آغاز شد و 3 ماه بعد و در تاريخ 19 خرداد 83، دو نفر از بستگان سابق مقتول به عنوان مظنونان اصلي دستگير شدند. يكي از اين دو نفر به نام جعفر، شوهر سابق خواهر مقتول بوده و مظنون دوم نيز خواهرزاده متهم اول است.
يك ماه بعد از دستگيري اين دو متهم، آن‌ها اعتراف كردند كه به همراه شخص ديگري به نام محمدرضا مقتول را در شهرستان گرمسار به قتل رسانده‌اند و طبق ادعاي دو متهم اول، محمدرضا مقتول را به قتل رسانده است.
محمدرضا نيز دستگير و در بازجويي‌ها به ارتكاب قتل اعتراف ‌كرد و با حضور مأموران آگاهي صحنه جرم توسط متهمان بازسازي ‌شد.
مدتي قبل نخستين جلسه رسيدگي به اين پرونده در شعبه 113 دادگاه كيفري استان تهران برگزار شد و متهمان پرونده اعترافات خود را پس گرفته و خود را بي‌گناه‌ معرفي كردند.
قرار بود امروز دومين جلسه رسيدگي به اين پرونده در شعبه 113 دادگاه كيفري استان تهران به رياست محمدسلطان همت‌يار برگزار شود كه به دليل عدم حضور متهم به قتل در دادگاه، اين جلسه برگزار نشد.
موضوع از اين قرار بود كه به خاطر اشتباه مسؤلان زندان رجايي‌شهر كرج، متهم مربوط به اين پرونده كه قرار بود امروز به دادگاه اعزام شود در زندان ماند و متهم ديگري كه هفته آينده نوبت رسيدگي داشت، به دادگاه اعزام شد.
ختم اين جلسه به خاطر عدم حضور متهم در دادگاه اعلام شد و نوبت بعدي رسيدگي به اين پرونده 4 ارديبهشت سال آينده اعلام شد.